Zekeriya Yarar ses kaydı hakkında açıklama yaptı

Zekeriya Yarar ses kaydı hakkında açıklama yaptı

Yayın: 27 Haziran 2024 - Perşembe - Güncelleme: 27.06.2024 13:23:00
Editör - Administrator
Okuma Süresi: 5 dk.
Google News
Karaman Belediyesi Meclis üyeliğinden İstifa eden AK Parti Karaman Belediye Meclis Üyesi Zekeriya Yarar, hakkında yapılan algı operasyonuyla ilgili basın açıklamasında bulundu.
 
Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan AK Parti Karaman Belediye Meclis Üyesi Zekeriya Yarar, izinsiz bir şekilde ses kaydının alındığını ve tehdit edildiğini ileri sürdü. Kamuoyunda hakkında algı operasyonu yapıldığının altını çizen Yarar, hukuki sürecin tamamladığını söyledi.
 
Yarar, yaptığı açıklamada şu şekilde konuştu: “Gündeme şahsımı ilgilendiren konular üzerinde ve Belediye Meclis üyeliğimden istifa konusunda çok değerli halkımızı bilgilendirmek ve yanlış anlamaların önüne geçmek adına basın açıklaması yapma kararı aldım.
 
31 Mart 2024 seçimlerinde AK Parti teşkilatından yapılan kamuoyu araştırmalarında Karaman Sanayisi ve Mut bölgesinin isim olarak şahsımı önermesi neticesinde tarafıma yapılan teklifi kabul etmem nedeniyle meclis için üst sıralardan aday olarak gösterildim. Belediye Meclis Üyeliği teklifini kabul etmemin nedeni Karaman’ımızın gelişmesinde katkı verme isteğidir.
 
Şahsımı tanıyan herkes, sözümü sakınmadan her zaman konuştuğumu da bilir. Bugüne kadar siyaset arenasında hiç işim olmadı ama söz konusu Karaman’a hizmet etmek ve öneride bulunan sevenlerime karşı borç hissettiğim için seçimlerde yer aldım. Bu süreçte verilen her görevde özverili şekilde çalıştım ve yapılan seçimlerde meclis üyesi olarak Karaman Belediye Meclisine seçildim. Ama üzerinden kısa süre geçmeden tarafıma karşı sosyal medya üzerinden algı operasyonu yapan Muhammet Yaren isimli AK partide daha önce siyaset yaptığını duyduğum, ancak şahsen bir tanışıklığımın ve husumetimin bulunmadığı kişi tarafından şantaj ve tehdide maruz kalmam nedeniyle Karaman Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ettim. Bir esnaf dükkanında kes-yapıştır yöntemi ile ortam konuşmalarını keserek ve anlam kargaşası yaratan bir ses kaydı oluşturmuştur.
Şahsiyet olarak siyaseti algı operasyonu yapan insanlar gibi düşünsem farklı partiden görevime devam eder veya bağımsız olarak belediye meclis üyeliğinde kalabilirdim. Ancak, ben 40 senedir dürüstlüğümle özü sözü bir, güvenilir ismimle tanınmış isim yapmış bir esnafım ve bir mevkii yüzünden adımın sosyal medyada yıpranmasını istemediğim için en doğru kararın istifa etmek olduğuna karar verdim.
 
Söz konusu şahıs hakkında ilk günden itibaren gerekli işlemler yapılmış fakat araya giren bayram tatili nedeniyle resmi işlem ancak tatil bitiminde tamamlanmıştır. İlgili şahıs ve birlikte hareket ettiği kişiler tarafımın bilgisi olmadan ses kaydımı almış ve konuşmalar kesip yapıştırılarak farklı anlamlar çıkartılmaya çalışılan bir konuşma olarak servis edilmiştir. Bu konuşmayı bilgim olmadan habersiz olarak ortam dinlemesi yapan şahıs ve şahıslar hakkında işlemlerim yapılmıştır. Bu şahıs göz göre göre tüm Karaman kamuoyunun önünde suç işlemektedir.
 
Çok kolay bir şekilde insanlara şantaj yapmakta, ses kaydı yayınlamakta ve halen ses kaydı ile siyaseti dizayn etmektedir. Konunun tamamı ve başlangıç noktası farklıdır. Partideki ve genel merkezimizden gönderilen çok değerli yöneticiler tarafından düzenlenen toplantılarda açık bir şekilde seçim hatalarının nerede yapıldığını açık bir şekilde söylemiş olmam, birtakım kişiler tarafından rahatsızlık oluşturdu. Maalesef sadece alkışlamak ve kararlar yanlışta olsa destek olması gerekiyormuş, ben bu yapmacıklık içerisinde bulunamadım.
 
Siyasetten maddi olarak tek bir menfaatim olmadığı için açık eleştirilerde bulanabiliyordum. Ancak eleştirmeyen, herhangi bir şekilde halkın taleplerine kulaklarını kapatan bir meclis üyesi olmayacağımı bana meclis üyeliği teklif ederken bilmeleri gerekiyordu.
 
Tarafımın ne ticari olarak ne de sosyal yaşantı olarak utanacak, sıkılacak ve korkacak hiçbir şeyim yoktur. Ama bu tehditler altında Karaman ilinde olan 40 yıllık esnaflık itibarim yayınladığı içerikler ve sözler nedeniyle zedelendi şahsın istediği kendi tarzında cevap vermemiz olsa da bana yakışan yollardan hakkımı aramayı seçtim. Konu ile alakalı olarak yasal çerçeve dışında konuşma ve yayın yapmayı uygun görmedim. Sevenlerim için yaptığım bu açıklama dışında bundan sonraki paylaşımlarım resmi kanallardan avukatım aracılığı ile olacaktır.” dedi.
Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.