Özel Başarı Ortaokulu öğrenciler'inden Kuntoğlu'na ziyaret

Eğitim Yayın: 29 Eylül 2017 - Cuma - Güncelleme: 29.09.2017 15:24:44
Editör - Administrator
Okuma Süresi: 3 dk.
Google News

Özel Karaman Başarı Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret ettiler.15 Temmuz temalı tişörtleri ile İl Müdürü Kuntoğlu’nu ziyarete gelen öğrencilerin yaşamış olduğu heyecan ve mutluluk gözlerinden okundu.  
Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu 15 Temmuz’da yaşanılanları hatırlatarak Türk tarihinde unutulmayacak başarıların ve zaferlerin olduğunu söyledi. Kuntoğlu, “15 Temmuz ülkemiz açısından unutulması ve unutturulmaması gereken önemli bir dönüm noktasıdır. Bu düşüncenizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. 15 Temmuz’da ülke topraklarımızı parçalamak için hain bir darbe girişimi gerçekleştirdiler. Eğer bu hain darbe girişimi gerçekleşmiş olsaydı ülkemiz başkaları tarafından parçalanıp yönetilecekti” diye konuştu.
İl Müdürü Kuntoğlu 15 Temmuz’u unutturmamak adına yapılan çalışmalardan dolayı öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek öğrencilerden başarılar beklediğini ifade etti. Başarının tek başına bir anlam ifade etmediğinin altını çizen Kuntoğlu, “Çok iyi bir meslek sahibi olmak yeterli değil. Çok iyi bir meslek sahibi olmanın yanında çok iyi bir ahlaka ve bilge bir kişiliğe sahip olmalıyız. Toplumumuzun değerlerini, kültürünü ve inancını yaşatmalıyız. Örneğin anne ve babamıza ve büyüklerimize gereken saygıyı göstermiyorsak ve canlılara karşı merhametimiz yoksa, ihtiyaç sahiplerine yardımı önemsemiyorsak çok başarılı da olsak çok iyi bir okul da kazansak çok bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Onun için hem başarılı olacağız hem de iyi bir ahlaka sahip olacağız. Biz sizlere güveniyoruz bir gün bu makamlarda sizler olacaksınız. Çalışmanızın karşılığınızı alacaksınız. Bu nedenle daha çok çalışacaksınız. Bizlerin amacı sizleri daha donanımlı ve bilge bir nesil olarak yetiştirmektir, bunun için çalışıyoruz. Hepinize bu güzel çalışmanızdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmanın ardından Özel Karaman Başarı Ortaokulu öğrencileri,  İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na 15 Temmuz şehitlerinin fotoğraf ve isimlerinin yer aldığı tabloyu hediye ettiler. İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu da öğrencilere hediyeler verdi. 
Günün anısına çekilen fotoğraflarla ziyaret sona erdi.

 

Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.