KOSGEB'den "KOBİ GEL" Desteği

Ekonomi Yayın: 22 Eylül 2017 - Cuma - Güncelleme: 22.09.2017 13:03:04
Editör - Administrator
Okuma Süresi: 3 dk.
Google News
Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay; KOBİ GEL DESTEĞİ ile ilgili olarak yayınlamış olduğu basın duyurusunda;
Türkiye’deki işletmelerin yüzde 99’unu oluşturan ve ekonominin belkemiği kabul edilen KOBİ’lerin üretim ve ihracat becerilerini artırma, teknolojik ürün üretme kabiliyetlerine destek olma, katma değerli üretime yaklaşmalarına vesile olmak için KOSGEB; KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında 65. Hükümet Programı, Onuncu Kalkınma Planı, KOBİ Stratejisi Eylem Planı ve Türkiye Sanayi Stratejisi Belgesi’nde belirtilen eylem ve politikalar dikkate alınarak, İMALAT SANAYİ SEKTÖRÜ’ne yönelik "Üretim ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin ve KOBİ’lerin Payının Arttırılması" başlığında 8 farklı konuda Proje Teklif Çağrısına çıkmıştır. Bu çağrı ile KOBİ’lere işletme başına proje içeriğine göre ençok 300.000TL geri ödemesiz ve 700.000 TL geri ödemeli olmak üzere ülkemiz genelinde toplamda 500 Milyon TL destek sağlanması planlanmıştır. KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek Programı’na yönelik projesini hazırlayan KOBİ’ler, projelerinin değerlendirici kurul tarafından kabul edilmesi durumunda, destek alma hakkı kazanacaktır. 
Proje Teklif Çağrısı, başvuru şartları, uygulama kılavuzu ve diğer hususlar http://www.kosgeb.gov.tr/ adresinde yer alan kurumsal internet sayfasında yayınlanmıştır.
Proje başvuruları; başvuru şartlarını sağlayan işletmeler tarafından 11 Eylül - 20 Ekim 2017 tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacaktır. İşletmeler Proje Başvuru Formu’nu doldurarak 20 Ekim 2017 tarihi saat 23.59’a kadar sistem üzerinden onaylamalıdır. Bu tarih ve saate kadar sistem üzerinden onaylanmayan projeler değerlendirmeye alınmayacaktır. KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek Programı’na; Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ), NACE REV2.’ ye göre imalat sektöründe faaliyet gösteren, Bilanço esasına göre defter tutan, Orta yüksek ve yüksek teknolojili sektörlerinde imalat yapan, Orta düşük ve düşük teknolojili sektörlerde imalat yapan işletmelerden ise; 2016 yılı verilerine göre net satış hasılatı en az 300.000,TL olup KOBİ Beyannamesine göre çalışan sayısı en az 3 olan, şartlarını sağlayan işletmeler başvurabilecektir. dedi
 
Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.