İyi Parti İl Başkanı İsmet Hatipoğlu'ndan Koca'ya Sert Açıklama

Yayın: 10 Haziran 2020 - Çarşamba - Güncelleme: 10.06.2020 13:04:00
Editör - Administrator
Okuma Süresi: 4 dk.
Google News

Hatipoğlu açıklamasında ;
"Maalesef üzülerek ifade ediyorum; siyasi bir mücadelenin faturasını, Sayın Koca, seviyesiz ve mesnetsiz bir şekilde basın mensubu temsilcilerine hakaret ederek çıkarmasını  şiddetle kınıyorum.
  Bu acemi ve kasıtlı açıklamaya, ne bir siyasi sonuç olarak bakabiliyorum, ne de ilimizde gazetecilik görevini sürdüren arkadaşlarımıza mesnetsiz hakareti yok sayabiliyorum.
  Sayın Koca, maalesef fikir beyan etmeyi bile becerememiş, ilimiz basın temsilcilerine çirkin bir şekilde saldırma yolunu seçmiştir. Peki sayın Koca, aynı basın siteleri, milletin bağışları ile Kızılay'ın erzaklarını dağıtan Ak Parti İl Başkanınız ve Teşkilat yöneticilerinizin boy boy çıkan fotoğraflı haberlerini  yaparken bu durumu nasıl yorumlamış tır. Bu haber sitelerine bir teşekkür etmişler midir? Doğrusu merak ediyorum.
AKP zihniyeti bir kez daha kendini göstermiştir ki; Bunlar "ele verir talkımı kendi yutar salkımı" Bütün bu yaşananlar, millî ve ahlâkî değerlerden mahrum bir siyasi anlayışın son çırpınma hâlinden başka bir şey olamaz.
  Siyasi gündemde; çamur at, iftira at, hakaret et açıklamalarıyla yer bulacaklarını sananları şiddetle kınıyor Sayın Koca ve teşkilatını Karaman'da görev yapan basın temsilcilerinden özür dilemeye çağırıyorum.
Kamuoyunun haber alma hakkını kısıtlayamazsınız.
Ancak, basın üzerinde baskı kurmak, sindirmek bir AKP geleneği haline geldiği için Sayın Koca'da bu fikrin temsilcisi olduğunu tescillemistir.  Toplumun bilgi edinme hakkına gem vurmak bir demokrasi ayıbınız olarak hep hatırlanacak.
  Sayın Koca, siyasetteki acemi ve fütursuz tavrını bir adım daha ileri taşıyarak, Ermenek Belediye Başkanımız Sayın Atilla Zorlu'nun tarihî eserleri korumak adına verdiği seçim sözünü yerine getiriyor olmasından rahatsızlık duymuştur. Belediye Başkanımız Atilla Zorlu konuyla ilgili kendilerine nazik bir dille gerekli cevabı vermiştir.
  Ecdadımızın bıraktığı miras; her ne olursa olsun bizi, Türk milleti olarak bir araya getiren ortak paydamızdır. Bu sorumluluğu hep birlikte taşımak siyaset üstü hepimizin görev ve sorumluluğundadır. Bir tarihi eseri kurtarmayı memleket hayrı saymayanların memlekete ne hayrı olur ki!
Bunlar aynı vefayı Sayın Bakanımız Lütfi Elvan'a da gösterememişlerdir. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sayın Lütfi Elvan ile parti içindeki hesaplaşma sizin meselenizdir. Karaman halkı,  Sayın Bakanın hizmetlerine her zaman "Allah razı olsun" demiştir ve demeye de devam edecektir. Bu çirkin saldırınızın muhatabı kimdir? Herkes eteğindeki taşı adam gibi döksün. Sizin ikbal hesaplarınız tutmadı diye,  basın temslicisi arkadaşlarımıza hakaret etme yetkisini kimse size vermez. İyi Parti İl Başkanı olarak kamuoyu önünde bu hesabı ben  soruyorum. Varsa parti içi hesabınız, elinizi basın mensupları ve kaybettiğiniz belediyelerin başarılı Başkanlarının üzerinden çekin.
AKP Karaman Teşkilat Başkanı Sayın Koca'yı Karaman kamuoyu önünde, millet iradesine,  tarihi mirasımıza ve demokrasinin 4.kuvveti basın mensuplarına karşı duyarlı olmaya davet ediyorum"

Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.