"10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" kutlama mesajları

Yayın: 09 Ocak 2017 - Pazartesi - Güncelleme: 09.01.2017 17:26:42
Editör - Administrator
Okuma Süresi: 13 dk.
Google News

AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü:
İlimiz' de basın önemli ilerlemeler göstererek, İlimizin bugün geldiği seviyeye ulaşmasına da büyük katkıda bulunmaktadır. Yaptığımız her çalışmada, gerek haberleriyle gerekse manevi olarak bizi yalnız bırakmayan basın mensubu arkadaşlarıma öncelikle çok teşekkür ediyorum.
 
Basın çalışanlarının sorunlarının çözülmesi, haklarının iyileştirilmesi, hak ettikleri hayat şartlarına ve çalışma ortamlarına kavuşturulması şüphesiz basınımızı ve dolayısıyla demokrasimizi daha da güçlü kılacaktır. Basınımız görevini yaparken, hukukun evrensel standartlarından sapmamalı, kişi hak ve hürriyetlerine saygıyı asla ihmal etmemelidir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın için yol gösterici değerler olmalıdır.
 
Milletçe birlik, beraberlik, güven ve istikrarı korumak ve devam ettirmek, basın camiamızın önderliğinde hepimizin en önemli görevidir. Basın mensuplarımızın, her konuda yapıcı, toplumu doğru bilgilendirme amaçlı olarak, sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine ve başarılı olacaklarına inanıyorum. Onların başarısına zemin hazırlamak, şimdiye kadar olduğu gibi daima bizim önceliklerimizden olacaktır.
Bütün basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun. Bu önemli gün vesilesiyle bütün basın çalışanlarına huzurlu, mutlu ve başarılı bir meslek hayatı diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
________________________________________
 
AK Parti Karaman İl Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy:
Basın, toplumun aydınlatılmasında, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinde çok önemli görevler ifa etmektedir.
Zamanın canlı tanığı olan gazeteciler, kalemlerini tarafsız, özgür ve halkın yararına kullanabildikleri ölçüde dünyanın daha yaşanabilir hale getirilmesi için hizmet verebileceklerdir. Toplumsal bilinçlenmede katkı sahibi olan gazeteciler, aynı zamanda demokrasimizin standartlarının yükselmesini de sağlamaktadır. Üstlendikleri görevleri itibarıyla kamusal denetim işlevi de gören gazeteciler, ekonomiden siyasete, kültürden edebiyata, spordan sanata kadar hayatın her alanından bizleri haber sahibi yaparak, mesleklerinin değerini de kendileri fark ettirmektedir.
Basın çalışanları ve gazete çalışanları çok güç şartlarda zaman zaman hayatlarını dahi riske atarak, habere ulaşmak ve topladığı haberleri en doğru, tarafsız ve en hızlı şekilde halka ulaştırmak için büyük gayret sarf etmektedirler. Tarafsız, güvenilir, basın etiği çerçevesinde objektif olarak toplumsal görevlerini yerine getirmeye çalışan basın mensuplarımızın '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, görevlerinde başarılar dilerim.''
___________________________________________________________________________________________________
AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akca:
Çağımızın en dinamik mesleklerinden olan gazeteciliğin halkımıza bilgi akışı sağlamak gibi bir misyonu bulunmaktadır. Basın özgürlüğünün ve basın çalışanlarının haklarının korunması kadar bu özgürlüğün istismar edilmemesi, doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, toplumun ve bireylerin hakkını gözetme gibi ilkelerde basın çalışanlarımız açısından vazgeçilmez ilkeler olmalıdır.
Medya, iletişimin temel taşlarından ve demokrasinin işlemesini sağlayan en önemli kurumlardan biridir. Bireylerin gerçekleri öğrenmesinde ve düşüncelerini ifade etmesinde etkili bir araç olan basın yayın organlarının gücü, haberleşme çağını yaşadığımız günümüzde daha çok hissedilmektedir. Toplumun bilgilendirilmesi, yönlendirilmesi ve eğitilmesi ancak basın kuruluşlarının duyarlılığıyla mümkün olacaktır.
Dünyanın dört bir yanında yaşanan olayların ve gelişmelerin bizlere aktarılması için gece gündüz demeden, gerekirse hayatlarını tehlikeye atarak büyük emek sarf eden basın mensubu arkadaşlarımın bayramını kutluyor, sağlıklı günler diliyorum.
____________________________________________________________________________________________________
Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı M. Gökhan Alkan ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”dolayısıyla bir mesaj yayınladılar. Mesajda, 
“Çağımızın dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, ideal manada haberin doğrusunu insanlara ulaşmasını sağlamak gibi anlamlı bir misyonu içermektedir. Tarafsız ve evrensel normlara uygun ilkeler çerçevesinde yayıncılık yaparak kamuoyunu aydınlatan, bu yolda her an haber peşinde koşan basın çalışanları, halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak da kamusal bir görevi yerine getirmektedirler.
Demokrasinin ve çağdaş düzenlerin vazgeçilmez bir parçası olan basın, yeryüzündeki gelişmelerin aynasıdır. Gazeteciler toplumun ışığıdır. O ışık ne kadar güçlü olursa bizler de yolumuzu o kadar net ve doğru görürüz. Bir anlamda basınımız; bizim elimiz, gözümüz, dilimiz ve sesimizdir. Gerçekleştirilenleri ve beklentileri karşılıklı anlamda etkileşime bağlı olarak taşıyan ve aktaran yine basın mensuplarımızdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan değerli basın çalışanlarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlar, tüm basın çalışanlarımıza sevgi ve saygılarımızı sunarız.''ifadelerine yer verdiler.
_____________________________________________________________________________________________________
TÜRK EĞİTİM-SEN
                            BASIN HERKESİN GÖZÜ - KULAĞI, BUGÜNE VE GELECEĞE AYNADIR.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, her türlü şartlara, kıt kanaat imkânlara rağmen kamu hizmeti veren tüm basın camiasına başarılar diliyorum.
Şehrimiz, ülkemiz, bölgemiz ve Dünya’da baş döndürücü gelişmeler, olaylar yaşanırken; olup biten her şeyi bize bir “ayna” görevi yaparak fedakâr basın mensupları aktarmaktadır. Bizler sıcacık evlerimizde, okuduğumuz, seyreltiğimiz onca haber; nice zahmetlerle hazırlanmaktadır. Bizleri bilgilendiren basın camiamızın değerli emekçilerine gönül dolusu teşekkürler ediyoruz.
Basın; tarihin tanıklığını yaparken, herkesin ve her kesimin adına bu görevi yerine getirmektedir.
Demokrasi, hak, hukuk, adalet gibi insani evrensel değerlerin de vazgeçilemez kıstası; basın hürriyetidir. Basın; evrensel değerler adına denetleme görevi yapar.
Basın tarafsızlığı, basın ahlakının temel şartıdır.
Ancak bu tarafsızlığı; doğru bilgi, adalet, emek, ahlak, demokrasi, fikir hürriyeti ve demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla uygulanmasına yöneliktir.
Basın hürriyetinin olmadığı yerde demokrasiden tam olarak bahsedilemeyeceği gibi, temel insan haklarının teminatı ve gelişmesi de mümkün değildir.
Basın hürriyeti; bilim, sanat, fikir, ekonomi, sevgi, saygı, barış vb. alanlarda gelişmenin de temel esası ve itici gücüdür. Neyin ne kadar doğru-yanlış ve kimin haklı-haksız olup olmadığını da kamu vicdanına ve çoğu zamanda tarihin akışına bırakmak gerekir.
Kamu hizmeti verme mücadelesinde nice tehlike, tehdit baskı ve zorlukları göze alarak görev aşkıyla “doğrunun peşinde” koşturan Karaman’ımızın güzide basın emekçilerinin şahsında basın camiası mensuplarına sevgi, saygı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz

________________________________________________________________________________________

KARAMAN MALİ MÜŞAVİRLER ODASI BAŞKANI OKHAN TOLGA SAYAN’IN 
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

 “Demokrasinin vazgeçilmez temel taşlarından olan basın; düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla, bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenir. Yazılı, Görsel ve Sanal ortamda faaliyette bulunan Basın Mensuplarının objektif, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlüklere duyarlı olması demokrasinin vazgeçilmezidir.15 Temmuz hain darbe girişiminin başından itibaren duyarlı ve asil duruş sergileyen ulusal ve yerel basın kuruluşları, demokrasimize sahip çıkarak özgür ve bağımsız basının önemini bir kez daha hepimize göstermiştir. Bu duyarlılıkla hareket eden ulusal ve yerel basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Bütün Basın Mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor; sağlık, sıhhat içerisinde huzurlu, mutlu ve başarılı bir meslek hayatı diliyorum.

______________________________________________________________________________________

Av. İsmail Atakan Ünver
CHP Karaman İl Başkanı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun
 
Gazeteciliğin temelini oluşturduğu medya, gelişmiş demokrasilerde yasama, yürütme ve yargı erklerinden sonra dördüncü kuvvet olarak değerlendirilmektedir. Kamuoyu adına çok önemli bir denetim görevi yapan gazetecilerin, herhangi bir menfaat grubuna bağlanmadan, açık fikirli, dürüst, ön yargılardan uzak, kişilik haklarına ve hukuka saygılı bir şekilde yaptıkları gazetecilik görevi gerçekten gelişmiş demokrasiler için vazgeçilmez bir unsurdur. Bu meyanda halkın bilgi edinme hakkı gazetecilik faaliyeti ile sağlanmaktadır.
 
Demokrasinin korunması, yaşatılması ve geliştirilmesi açısından bağımsız ve tarafsız basının halkın doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak, bunun yanında kamuoyu adına denetim görevi yaparak halkın ortak çıkarlarının korunmasına katkı sunmak gibi kutsal yönleri de vardır.
 
Gazetecilik bu kutsal yönleri ve demokrasi açısından vazgeçilmezliği ile birlikte meslek mensupları açısından ailelerinin geçimini sağladıkları bir iştir. Gazetecilerin ve sektörün, özellikle ekonomik kaynaklı birçok sorunu vardır. Gazeteciler iş güvencesinin olmadığı, ücretlerin yetersiz olduğu, demokrasinin gerilediği dönemlerde baskı, tehdit ve hatta ölümle karşı karşıya kalmaları gibi gerçekten zor şartlarda görev yapmaktadırlar. Bu tip sorunların çözümünün de gerçek anlamda gazetecilik yapmanın önünü açacağını düşünüyorum.
 
Bu önemli gün vesilesiyle Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Abdi İpekçi, Çetin Emeç ve ismini sayamadığım diğer gazetecilerin şahsında sırf fikirleri ve yazdıkları nedeniyle siyasi suikastlarla katledilen basın şehitlerinin ve 21 yıl önce 8 Ocak tarihinde gözaltındayken dövülerek öldürülen Gazeteci Metin Göktepe’nin şahsında görevi başında yaşamlarını yitiren gazetecilerimizin hatıralarını saygıyla anarken, Karaman’da görev yapan tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor ve sorunlarının çözüldüğü, özgürce görev yapabildikleri bir gelecek diliyorum.

______________________________________________________________________________________________

İL GENEL MECLİS BAŞKANI CELALETTİN GÜNGÖRER, ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI.

    15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vatandaşlara yaptığı çağrı ile bir ülkenin geleceğinin değiştiğini hatırlatan İl Genel Meclis Başkanı Celalettin GÜNGÖRER, gazeteciliğin önemini bir kez daha vurguladı.
    
    İl Genel Meclis Başkanı Celalettin GÜNGÖRER, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesaj yayımladı. Gazeteciliğin çok büyük özveri gerektiren bir meslek olduğunu dile getiren İl Genel Meclis Başkanı Celalettin GÜNGÖRER, “Toplumların yaşanan gelişme ve süreçlerden haberdar olmasını, tüm zor şartlar altında dahi gerçekleştiren gazeteciler, demokrasinin sac ayaklarından birini oluşturmaktadır. Ciddi bir sorumluluk üstlenerek, büyük bir gayretle habere ulaşan ve gelişmeleri objektif, doğru ve hızlı bir şekilde kamuoyuna aktaran gazeteciler, halkın haber alma elçileridir” dedi. 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vatandaşlara yaptığı çağrı ile bir ülkenin geleceğinin değiştiğini hatırlatan İl Genel Meclis Başkanı Celalettin GÜNGÖRER, “Sayın Cumhurbaşkanımızın bu çağrısı gazeteciler tarafından milyonlara iletilmemiş olsaydı bugün ne sizler ne de bizler görevimizin başında olmayacaktık” diyerek gazeteciliğin önemini bir kez daha vurguladı. “Halkın doğru ve tarafsız bilgilerle gelişmelerden haberdar edilmesi, bilinçli bir toplumun vazgeçilmez şartıdır” diyen İl Genel Meclis Başkanı Celalettin GÜNGÖRER, şöyle devam etti: “Bu noktada olaylara tarafsız ve bağımsız tutum göstererek, adil ve dürüst yaklaşmak gazeteciliğin en önemli niteliklerinden birini teşkil etmektedir. Gazeteciler, üstlendikleri bu misyon ile, toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin sağlanmasında çok önemli bir yere sahiptir.” 
    
    İl Genel Meclis Başkanı Celalettin GÜNGÖRER, “Halkın en temel haklarından olan haber alma ihtiyacını yerine getiren ve demokrasimizin vazgeçilmez unsurları olan gazetecilerimize desteğimiz, dün olduğu gibi bugün de devam edecektir. Bu vesileyle gazetecilerimizin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, yaşamını yitiren gazeteci kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.